O dubovém nábytku

Dřevo má nejen unikátní vlastnosti, ale má i duši, vůni a energii. 

 

Dřevo dubu je velice žádané a v historii vždy bylo. Jeho barva je hnědá až zlatohnědá. Z jeho dřeva se dá vyrobit nejširší sortiment výrobků.

  • Dub je nejen pevný a tvrdý, ale i houževnatý a velmi trvanlivý.
  • Dobře odolává mechanickému poškození.
  • Díky svým vlastnostem je nepostradatelnou dřevinou při výrobě nábytku.
  • Již odedávna se z dubu vyráběl nábytek, který bez problémů přečkal po staletí až do dnešních  dob.

 

Nábytek z dubového dřeva:

Masivní nábytek z  dubového dřeva v přírodním designu dobře zapadne do moderních i tradičních interiérů. Díky kvalitnímu dřevu a přírodnímu oleji máte navíc jistotu, že  bude vypadat i po mnoha letech stále skvěle.

V naší firmě klademe důraz na kvalitu a věříme, že masivní nábytek je ta nejlepší investice do bydlení. Nejen, že ho jen tak něco nezničí, navíc vám bude sloužit dlouhé roky a i po mnoha letech bude vypadat  pořád krásně. Nábytek z dubového dřeva vyrábíme z prvotřídního dřeva, které vyniká svou tvrdostí, ale i vysokou odolností.

  • Vysokou přidanou hodnotou u nás vyráběného nábytku je vysoký podíl ruční práce zkušených stolařů s dlouholetou praxí. Konečnou podobu výrobkům dává jejich zkušenost a cit pro kresbu každého daného kusu dřeva. 
  • Používáme celé fošny, využíváme jejich originální rostlý tvar, kazy (praskliny), které se jindy vyřezávají, my ponecháváme a fixujeme dřevěnými motýlkovými spoji. Žádné dva kusy tedy nejsou stejné a každý je originál. To jsou věci, které automatizovaným strojním opracováním, které jsou používané při sériové výrobě, nelze dosáhnout. 
  • S tím souvisí i použitý materiál. Protože používáme při výrobě často celé fošny jako designový prvek, musíme u dodavatele pečlivě vybírat každou "desku." Nakupujeme  výhradně u osvědčených tuzemských dodavatelů. 

 

Povrchová úprava:

Povrchovou úprava provádíme kvalitními zdravotně nezávadnými oleji, a to v několika barevných variantách, které naleznete v našem vzorkovníku odstínů. Tyto oleje  splňují normu DIN EN 71, díl 3 (vhodné na dětské hračky).

Pro zákazníky, kteří preferují méně náročnou údržbu nebo při umístění nábytku na více exponovaném místě, nabízíme povrchovou úpravu polyuretanovým matným extrémně tvrdým transparentním lakem. Tento typ laku nenarušuje přirozený vzhled dřeva a je fakticky téměř neviditelný. Současně zaručuje vysokou ochranu nábytku před poškrábáním a nežádoucími skvrnami.

  

Péče o dřevěný nábytek:

Nábytek povrchově upravený oleji vyžaduje pravidelnou péči a šetrné zacházení. Jen v tom případě na vás budou olejované dřevěné povrchy dlouhodobě působit příjemným dojmem.

Povrchovou úpravu dubového nábytku provádíme pomocí přípravků na bázi přírodních voskových olejů. Použití těchto olejů je dnes u moderního masivního nábytku převládající povrchovou úpravou.  Výrobek si zachovává přírodní charakter a jeho významnou výhodou je také snadná údržba a plná obnovitelnost poškozených povrchů v domácích podmínkách. Je však také třeba počítat s tím, že olej neposkytuje tak vysokou ochranu proti vlhkosti a mechanickému poškození jako lakování, a to především ze začátku užívání.  Proto je potřeba pravidelným ošetřováním vytvořit co nejhrubší souvislou vrstvu oleje a vosku. Na běžné ošetřování lze použít i přípravky obsahující vosky a oleje jako je Pronto, Johnson and Johnson apod.

Doporučujeme ošetření nábytku zpočátku zopakovat 1 - 2x do měsíce.  Vytvoří se souvislá ochranná vrstva, která bude vysoce odolná proti poškození a tekutinám, dodá nábytku elegantní lesk a povrch bude působit na dotek velmi příjemně

Při poškození povrchu olejovaného nábytku působením tekutin nebo poškrábáním poškozené místo přebrousíme ve směru vláken dřeva brusným papírem a zahladíme brusnou tkaninou. Naneseme nábytkový olej a po 1 - 2 minutách vytřeme nevsáknutý přebytek suchým hadříkem do sucha. Druhý den zahlazení tkaninou a olejování opakujeme.

Povrchová úprava – olej poskytuje plnohodnotnou ochranu až po úplném vytvrdnutí, na které výrobce stanovuje 14 dní. Do této doby je otěruvzdorný, nebarví, neobtiskuje se, ale může být citlivější na skvrny a mokré znečištění.

Prostředky použité na olejování (hadřík, houbička) doporučujeme z důvodu možného samovznícení namočit do vody a vyprat nebo spálit.

Oleje a pomůcky na ošetřování si  můžete objednat v našem e-shopu.

 

UPOZORNĚNÍ:

Povrchová úprava lakováním na zatížené plochy (dle naší nabídky) nespadá pod „olejovaný“ nábytek.

V případě, že vlastníte nábytek, který je lakovaný, prosíme Vás, abyste při jeho ošetřování a údržbě nepoužívali olej ani výše stanovené postupy. Držte se instrukcí na čištění a údržbu běžného, lakovaného nábytku.

 

U výběru nábytku vyrobeného z přírodního masivního dřeva je potřeba vzít v úvahu i jeho přirozené procesy stárnutí. Při ošetřování nábytku věnujte pozornost čistícím prostředkům –⁠ nepoužívejte hrubé kuchyňské houbičky ani čistící prostředky, které mohou dřevěnému povrchu uškodit nebo způsobit jeho odbarvení. Vyvarujte se také umisťování nábytku na sluncem exponovaném místě nebo v blízkosti topných zařízení a zejména přímému kontaktu s vodou nebo jinou tekutinou.

 

 

 

 

Zpět do obchodu